Gönderen Konu: Robotic Day  (Okunma sayısı 4907 defa)

Çevrimdışı Ayşe Aydan Sararmış

  • Moderator
  • *****
  • İleti: 18
Robotic Day
« : Ekim 23, 2019, 12:55:32 ÖS »
Arkadaşlar merhabalar,

Eğitimlerimizin ilerlemesi ile OTOKON proje çalışmaları "Robotic Day"imiz ile başlıyor. İlk çalışmamız, temel elektronik ve robotik eğitimi ile de bağlantılı olarak, bir problemin dijital çözümlenmesi ve fiziksel devre olarak gerçeklenmesi üzerine olacak. Çalışmaya katılacak her arkadaşımız farklı ekipler içerisinde, farklı problem çözümleri üzerine çalışacaklar. Çalışmamıza katılan arkadaşlarımız çalışma sonunda problem çözme, proje yönetimi, dijital mantık, lehim yapımı, devre malzemeleri gibi konularda tecrübe ve bilgi birikimi kazanacaklardır.

OTOKON Projelerinin ilk çalışmasına katılım için yakın zamanda forumda liste başlatacağız ve listeye adını yazan arkadaşlarımızı, konusunda bilgili olan arkadaşlarımızın ekip liderliğini yaptığı, ekiplere yerleştireceğiz. Çalışmaya katılacak arkadaşlarımızdan şu ana kadar Temel Python ve Temel Elektronik-Robotik eğitimlerine düzenli olarak katılıp, ödevleri yapmış olanlar öncelikli olarak ekiplere yerleştirilecek. Çalışmaya katılım, kulüp odası kapasitesi ve malzeme kapasitesi nedeni ile kontenjan ile sınırlı olacak maalesef. Ancak yine de ilgilenen herkesin adını listeye yazmasını bekliyoruz.

Ekipler kurulduktan sonra ekip liderleri, ekipte olanlara gerekli açıklamaları yapacaktır.

Çalışmamız, tarihi ilerleyen günlerde açıklanacak bir haftasonu olacak. Şu an için, kesin olmayarak, 16 Kasım 2019 tarihi uygun gibi duruyor. Sabahtan başlayıp akşam üzeri en geç 17'ye kadar sürecektir. Hem gülüp eğleneceğimiz hem de hep birlikte öğreneceğimiz bir "Robotic Day" olacağını düşünüyoruz.