Gönderen Konu: Python ile Programlama Eğitimi Başlıyor!  (Okunma sayısı 1350 defa)

Çevrimdışı Beyza Yapakçı

Python ile Programlama Eğitimi Başlıyor!
« : Ekim 06, 2019, 02:07:47 ÖS »
Merhabalar, OTOKON'da Temel Python Eğitimimiz 8 Ekim  Salı günü Elektrik Elektronik Binası 2104 no'lu sınıfta, saat 18.00'da, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Mehmet Canevi ile başlıyor!!

İlk beş haftanın ders içeriği;

1.Hafta: Pythona giriş : Programlama temelleri, değişken tanımlama, dizi tanımlama, if-else yapıları ve döngüler
2.Hafta: Python ie dosya işlemleri : Dosya okuma, Dosya yazma, try-catch ile hata yakalama
3.Hafta: Python ile fonksiyonlar : Fonksiyon tanımlama ve fonksiyonların önemi
4.Hafta: Python ile Nesneye yönelik programlama : Sınıf yapıları, nesneler ve pythondaki kullanımı
5.Hafta: Numpy, Scipy kütüphaneleri : Python kütüphanelerinden numpy ve scipy kütüphanelerinin tanıtımı

şeklindedir. Dersin 5. haftadan sonraki içeriği katılımcı sayısı ve niteliğine göre belirlenecektir.  Eğitim sürecinde, katılımcıların da uygulamalara katılabilmesi ve dersi daha iyi takip edebilmeleri adına yanlarında kişisel bilgisayarları ile gelmeleri eğitimden alacakları verimi arttıracaktır.

Çevrimdışı Rıza Güneş

• Newbie
  • *
Ynt: Python ile Programlama Eğitimi Başlıyor!
« Yanıtla #1 : Ekim 09, 2019, 04:21:22 ÖS »
Merhaba,ben eğitimin ilk haftasında haberim olmadığından dolayı katılamadım.2. Haftadan itibaren eğitime başlayabiliyor muyum?Başlayabiliyorsam kayıt olmam ya da herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu?Teşekkür ederim

Çevrimdışı Ayşenur Gözel

« Yanıtla #2 : Ekim 09, 2019, 08:22:44 ÖS »
Selam :)

Kayıt olman gerekmiyor, duyurduğumuz yer ve zamanda orada olman yeterli.

Tabi verim alabilmen için ilk haftaki konuları biliyor olman gerekiyor, bunun için ilk haftanın konularına haftaya kadar mutlaka bak ve mümkünse biraz pratik yap. Forum arşivini biraz karıştırırsan ya da google'a python (konunun adı) yazarsan birçok kaynağa ulaşabilirsin, takıldığın yerde de sormaktan çekinme.

Bu mesajı beğenenler: Rıza Güneş

Çevrimdışı İbrahim Göze

• Newbie
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 15, 2019, 12:51:11 ÖS »
Diğer haftalar da dersler çarşamba 18.00'de  değil mi

Çevrimdışı Beyza Yapakçı

« Yanıtla #4 : Ekim 15, 2019, 02:20:23 ÖS »
Merhaba,
Python eğitimi her Salı 18.00 da 2104 no'lu sınıfta yapılacak.

Çevrimdışı İbrahim Göze

• Newbie
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 15, 2019, 07:13:37 ÖS »
2 ders geçti yapıldı mı yani şimdi

Çevrimdışı Bora Ayvaz

« Yanıtla #6 : Ekim 15, 2019, 07:23:25 ÖS »
Şu anda devam ediyor eğitim
A cyborg is sent from the future on a deadly mission. He has to kill Sarah Connor, a young woman whose life will have a great significance in years to come. Sarah has only one protector - Kyle Reese - also sent from the future. The Terminator uses his exceptional intelligence and strength to find Sarah, but is there any way t