Gönderen Konu: Aynı Anda Birkaç Hoparlörde Müzik  (Okunma sayısı 5004 defa)

Çevrimdışı Gediz Morgil

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
Aynı Anda Birkaç Hoparlörde Müzik
« : Temmuz 27, 2016, 03:12:00 ÖS »
Merhaba, aynı ortamdaki 3-4 tane hoparlörle senkron olarak aynı müziği çalmak istiyorum.(kablosuz) Böyle bir teknoloji bilen var mı? Bluetooth ile olmuyor sanırım.
"The best way to predict the future is to invent it." Alan Kay

Çevrimdışı Mete Oğuz

• OTOKON Üyesi
  • *
  • Uncontrollable Controllers.
Ynt: Aynı Anda Birkaç Hoparlörde Müzik
« Yanıtla #1 : Temmuz 27, 2016, 05:23:37 ÖS »
Aynen öyle dediğin gibi bir telefon ancak bir Bluetooth aygıtıyla eşleşiyor ve tüm veri akışı sadece ikisi arasında oluyor. Mesela Bluetooth ile hoparlöre müzik açmışken aynı anda Bluetooth ile başka telefona dosya aktarımı yapılmıyor. Pahalı ama bir çözüm getirebilirim.Şu şekildeki 2-3 senedir piyasada olan soundbarların aşağı yukarı tamamı Wi-Fi ile telefona veya televizyona bağlanabiliyor. Tek olması gereken şu sıralar yazıcılarda da çok popüler olan kablolu veya kablosuz bir şekilde aynı ağda olması. 3 aynı model Samsung yazıcıdan aynı şekilde aynı anda 3 farklı yerden çıktı almıştım. Benzeri bir olay burada da işler diye düşünüyorum.

Edit: Şu an anladım aşağıdaki gibi bir şey istiyormuşsun sanırım.  ;D
« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2016, 05:49:06 ÖS Gönderen: Mete Oğuz »

Çevrimdışı Emrecan Gıdık

• OTOKON Üyesi
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 27, 2016, 05:23:48 ÖS »
Kickstarter`da bir girişim fikri var bu konuda. Linki alta bırakıyorum.

Link: https://www.kickstarter.com/projects/ekkowifi/hub-by-ekko-the-first-hi-fi-wi-fi-hub-for-headphon?ref=discovery

Çevrimdışı Gencay Simsir

• OTOKON Üyesi
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 27, 2016, 08:30:12 ÖS »
bir telefon ancak bir Bluetooth aygıtıyla eşleşiyor ve tüm veri akışı sadece ikisi arasında oluyor.

Bluetooth 4.0 ve sonrası cihazlar bir kaç cihazla aynı anda veri alışverişinde bulunabiliyor. Örneğin akıllı saatimi ve bluetooth hoparlörümü aynı anda kullanabiliyorum.
"One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man." - Elbert Hubbard

Çevrimdışı Gediz Morgil

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 28, 2016, 11:20:24 ÖÖ »
Teşekkürler herkese. Mete ve Emre'nin dediği gibi Wifi üzerinden oluyormuş araştırdığım kadarıyla. Ama bunu sağlayan bir kit ya da DIY arduino projesi bulsam güzel olacak :)

Bluetooth da farklı profilleri kullanan cihazlara aynı anda bağlanabiliyor Gencay'ın dediği gibi. Ama iki aynı profilli cihaza bağlanamıyor bildiğim kadarıyla. Yani iki hoparlör ya da iki akıllı saate bağlanamıyor. 1 ona 1 buna bağlanabiliyor.
"The best way to predict the future is to invent it." Alan Kay