Gönderen Konu: C ile görsel programlar hazırlama  (Okunma sayısı 6263 defa)

Çevrimdışı Furkan Ayık

• OTOKON Üyesi
  • *
C ile görsel programlar hazırlama
« : Nisan 15, 2016, 07:40:02 ÖS »
C'de en basitinden buton, etiketi vs olan programlar yazabilmek için herhangi bir kütüphane var mıdır ?  :D

Çevrimdışı İlker Kesen

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Boğduruyorum.
Ynt: C ile görsel programlar hazırlama
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2016, 09:19:00 ÖS »
GTK kullanabilirsin; ama acılı bir süreç olabilir. C bu işler için çok pratik ve doğru bir araç değil. Eğer sadece Windows üzerinde çalışacaksan .NET'te WPF (Windows Presentations Foundation) diye bir olay var, ona bak derim. Bir de şu aralar masaüstü uygulama arayüzlerini web arayüzü olarak yazıyorlar (Spotify'ın masaüstü uygulaması mesela) öyle bir şey denemek isteyebilirsin. Geçen sene biz İTÜRO Kiosk uygulaması için nw.js kullanmıştık; ama bu ara Electron diye bir şey var, o baya popüler.

Çevrimdışı Furkan Ayık

• OTOKON Üyesi
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 15, 2016, 10:07:11 ÖS »
Anladım o zaman visual c# veya visual basic kullanmak gerekli

Çevrimdışı İlker Kesen

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Boğduruyorum.
« Yanıtla #3 : Nisan 15, 2016, 10:12:46 ÖS »
Aynen. Yazmamisim onceki iletide ama C# kullansan daha guzel gunumuz sartlarinda. Visual Basic'e bulasma derim.

Çevrimdışı Onur Varol

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 15, 2016, 10:38:44 ÖS »
GTK kullanabilirsin; ama acılı bir süreç olabilir. C bu işler için çok pratik ve doğru bir araç değil. Eğer sadece Windows üzerinde çalışacaksan .NET'te WPF (Windows Presentations Foundation) diye bir olay var, ona bak derim. Bir de şu aralar masaüstü uygulama arayüzlerini web arayüzü olarak yazıyorlar (Spotify'ın masaüstü uygulaması mesela) öyle bir şey denemek isteyebilirsin. Geçen sene biz İTÜRO Kiosk uygulaması için nw.js kullanmıştık; ama bu ara Electron diye bir şey var, o baya popüler.

Flask ve SimpleHTTP ile localde guzel guzel calisan bir web uygulamasini Electron'a aktarmak ne kadar zahmetli birsey sence?

Çevrimdışı İlker Kesen

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Boğduruyorum.
« Yanıtla #5 : Nisan 15, 2016, 11:01:33 ÖS »
Cok zahmetli oldugunu zannetmiyorum; ama Electron'u kurcalamadim. Biz gecen sene ITURO sistemini cat diye nw.js'ye aktarmistik. Sadece ekran klavyesi problem olmustu kiosk icin.