Gönderen Konu: GSM modülü arıyorum  (Okunma sayısı 24903 defa)

Çevrimdışı Güray Yıldırım

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Takma o kadar
GSM modülü arıyorum
« : Haziran 13, 2013, 06:12:05 ÖS »
Merhabalar,

günlerdir internette gsm modülü arayıp duruyorum. Karşıma çıkanlar ya SMD oluyor ve devre tasarlayıp bastırıp lehimlememi istiyor(şu an bilgi ve zamanım yetersiz) ya da stok bulunmuyor. Karaköyde de bu tür malzeme satan bir yer bulamadım, kime gittiysem buralarda onu bulamazsın dedi.

Kısacası sim kart yuvası üstünde olan, level converter ya da güç devresi olmasa da olabilir ama pin çıkışları SMD değil de DIP olan bir board arıyorum.

Bu tür bir alışverişi olan var mı? nerden aldığını yazarsa çok makbule geçer.

Çevrimdışı Bartu Durak

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Çılgın atıyorum.
Ynt: GSM modülü arıyorum
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2013, 11:52:35 ÖS »
Linkteki gibi bir şey buldum işine yararsa. Dip soketli, bildiğimiz Arduino Shield'ı.

http://store.arduino.cc/ww/index.php?main_page=product_info&cPath=11_5&products_id=244

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Takma o kadar
« Yanıtla #2 : Haziran 14, 2013, 12:18:44 ÖÖ »
Linkteki gibi bir şey buldum işine yararsa. Dip soketli, bildiğimiz Arduino Shield'ı.

http://store.arduino.cc/ww/index.php?main_page=product_info&cPath=11_5&products_id=244

Link içinçok  teşekkür ederim. Türkiye'de bu ürün sanırım satışta yok. GSM modülleri cep telefonlarıyla aynı muameleyi gördükleri için yurtdışından getirmeye kalkarsam 1 ay içerisinde imei numarası kullanıma kapatılıyor maalesef. Ama arduino gsm shield aramasında http://gsmkontrol.blogspot.com/p/arduino-gsm-shield.html adresine ulaşıp ürünü sordum. Umarım bu şekilde bulurum.

Çevrimdışı Alper Yükselen

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 14, 2013, 09:14:23 ÖÖ »
Programlayabileceğin ikinci el telefon bulabilirsen o da işine yarayabilir belki. 6-7 sene önce java çalıştırabileceğimiz bi telefon bulmuştuk ama sadece sms atabiliyorduk. Şimdi daha fazla imkan sunanları ucuza vardır.

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Takma o kadar
« Yanıtla #4 : Haziran 14, 2013, 04:44:41 ÖS »
evde çin malı bozuk bir telefon var aslında. Bir bakayım bir şeyler çıkar mı diye. Durumu buraya yazarım

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Takma o kadar
« Yanıtla #5 : Haziran 15, 2013, 03:29:00 ÖS »
durum: tamamen smd kartta kendimi kaybettim. ARM'ın özel bir işlemcisini kullanmışlar çift sim kart destekleyen. Ordan ekmek çıkmadı kısacası. Ama bir tane dokunmatik ekranım oldu bu sayede :D

Çevrimdışı Ahmet Sakallı

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 15, 2013, 04:22:44 ÖS »
durum: tamamen smd kartta kendimi kaybettim. ARM'ın özel bir işlemcisini kullanmışlar çift sim kart destekleyen. Ordan ekmek çıkmadı kısacası. Ama bir tane dokunmatik ekranım oldu bu sayede :D
Gayet güzel :D

Çevrimdışı Oğuzhan Gençel

• OTOKON Üyesi
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 15, 2013, 10:19:29 ÖS »
Telefon tamircilerine baktin mi? Onlarda belki vardir en azindan bozuk telefin filan bulabilirsin.Bide telefon icin dogubanka bakalbilirsin orda gayet uygun telefonlar var belki bozuk telefonda bulabilirsin.

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Takma o kadar
« Yanıtla #8 : Haziran 20, 2013, 12:51:01 ÖÖ »
Telefon tamircilerine baktin mi? Onlarda belki vardir en azindan bozuk telefin filan bulabilirsin.Bide telefon icin dogubanka bakalbilirsin orda gayet uygun telefonlar var belki bozuk telefonda bulabilirsin.
Para verip alma durumunda besleme devresi veya en azından sim kart girişi üzerinde olan anten soketi takılı pcb üzerine bir modül bakıyorum. Bulduğum bir tanesinin kalite kontrol testinden geçmemesi ve stoktaki son ürün olması üzerine siparişim iptal edildi. Tekil kişilerden buluyorum onlarla da elden alışveriş yapmayınca çok güvenilmiyor. Bulamazsam da hazır modül alıp devre hazırlama yoluna başvurucam son çare.

Delikli pertenaks kullanırken bile durduk yere sorun yaşatabiliyormuş bi cihazlar. PCB baskısı da şart oluyor bu durumda.

Çevrimdışı Orhun Süzer

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 06, 2014, 11:13:29 ÖÖ »
Selamlar Giray,
Bu konuyu çözebildin mi? Nedir durum?
olmuş..

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Takma o kadar
« Yanıtla #10 : Mart 18, 2014, 08:20:35 ÖS »
telit gl865 dual aldım. 3.3V level shift sorunları yüzünden 5V ile kullanıp risk almaya kıyamadım(level shift için direnç de kullanmayı gözüm kesmedi).

AT komut setiyle aramız iyi, sunucuya falan bağlayıp bir şeyler ekleyip bitirme tezi olarak vermeyi düşünüyorum hatta  :)

Çevrimdışı Orhun Süzer

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #11 : Nisan 17, 2014, 01:56:41 ÖS »
Abi geçenlerde bi iş paketi için çok acil şekilde böyle bi şeye ihtiyacımız oldu, napsam netsem deyip Arduino'ya saldırdım. Alman sim kartını içine takınca Türkiye'de kullanıma da kapatılmıyor. Gerçekten çok kısa görüşmeler, ya da çağrı atma vs. olayları için çok rahat. Ama Türk hattını takınca direk yalan oluyor.

Sen aldığın Telit'i de vergi dairesi vs.'de  kayıt ettirdin mi? Türkiye'den mi aldın? Zaten kayıtlı mıydı ya da?
olmuş..

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Takma o kadar
« Yanıtla #12 : Nisan 19, 2014, 01:51:53 ÖÖ »
Türkiye'den aldım. IMEI kayıtlıydı aldığımda. Fiyat haliyle biraz yüksek oluyor ama direk getirip kaydettirmek için pasaportla gidip 2 senelik cep telefonu hakkını bunun için kaybetmek pek de işime gelmedi açıkçası.

Çevrimdışı Mertcan Cibooğlu

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #13 : Nisan 29, 2014, 08:54:04 ÖS »
Biraz konudan uzağım ama burdaki eleman telefon yapmış, hiç lehimsiz felan arduino gibi kullanmış modülleri.
Temiz ve kolay görünüyo
http://www.elektrikport.com/haber-roportaj/raspberry-pi-telefona-donustu/11909#ad-image-2

son teknoloji robotlar yapacam :D

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • Takma o kadar
« Yanıtla #14 : Nisan 30, 2014, 10:30:19 ÖS »
Biraz konudan uzağım ama burdaki eleman telefon yapmış, hiç lehimsiz felan arduino gibi kullanmış modülleri.
Temiz ve kolay görünüyo
http://www.elektrikport.com/haber-roportaj/raspberry-pi-telefona-donustu/11909#ad-image-2

MIT'nin yaptığı bir tane vardı. Bu kadar kolay yapmamışlardı ama o da iyiydi.
"2500 mAh LiPo" diyor. Bir de ısınma sorunu diyor. Gün gelir o LiPo ısınır. Keser döner sap döner.. :D